Schody
METALOWE KONSTRUKCJE SCHODÓW SAMONOŚNYCH
Schody na konstrukcji samonośnej metalowej stosuje się z dwóch głównych powodów. Pierwszy z nich to ograniczona ilość miejsca, taki charakter schodów dodaje im lekkości. Drugim, często dominującym powodem jest kwestia nowych trendów. Stal nierdzewna jest coraz częściej stosowanym materiałem w nowoczesnym budownictwie, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.
Schody stanowią jeden z najistotniejszych elementów decydujących o charakterze i klimacie wnętrza. Dlatego tak ważne jest, by idealnie współgrały ze stylem pomieszczenia. Zdajemy sobie sprawę, że schody, poza walorami estetycznymi, powinny być solidne, bezpieczne i funkcjonalne. Dlatego stosujemy opatentowaną technologię konstrukcyjną, która gwarantuje wytrzymałość i bezpieczne użytkowanie przez wiele lat.
Doświadczeni pracownicy zapewnią Państwu kompleksową obsługę:
doradztwo, pomiar, projekt i montaż gotowego wyrobu.
PRZEBIEG SCHODÓW
Schody można zaprojektować w kilku kształtach, tak aby móc dopasować się do otworu stropowego lub wpasować się w pewną przestrzeń przewidzianą na schody. Schody dzielimy według kształtów:
SCHODY PROSTE JEDNOBIEGOWE
Schody w kształcie litery I .Są to schody, które pozwalają wejść na piętro jednym biegiem czyli bez zmiany kierunku. Taki rodzaj schodów określony jest mianem „bezpiecznych”, wszystkie stopnie mają kształt prostokąta. Ten rodzaj schodów sprawdza się zazwyczaj przy niewielkiej liczby stopni maksymalnie do 20 i wysokości kondygnacji nie przekraczającej 3 m. Po przekroczeniu ww. parametrów schody te nie są już tak wygodne w użyciu i wówczas warto zastanowić się nad wyborem innych rozwiązań.
SCHODY JEDNOZABIEGOWE
Schody w kształcie litery L. Wchodząc po nich skręcamy o 90 stopni. Są prawo i lewoskrętne.Zmieniają kierunek dzięki temu, że szerokość środkowych stopni od zewnątrz jest większa, od wewnątrz zaś mniejsza – powinna mieć nie mniej niż 10 cm, natomiast na linii biegu, czyli pośrodku stopnia, szerokość wszystkich stopni musi być jednakowa. Ten rodzaj schodów doskonale sprawdza się w ciasnych wnętrzach, bowiem zajmują one miej miejsca niż w przypadku tradycyjnych schodów dwubiegowych. Można je skręcać bez „łamania” i bez zastosowania spoczników.
SCHODY DWUZABIEGOWE
Schody w kształcie litery U. Wchodząc po schodach zawracamy czyli zakręcamy o 180 stopni. Biegi położone są blisko siebie.
Schody dwuzabiegowe: schody w kształcie litery C. Wchodząc po schodach zawracamy i zakręcamy o 180 stopni, ale w przeciwieństwie do układu U biegi wejściowy i wyjściowy są od siebie oddalone
SCHODY Z PODESTEM
Bieg podzielony jest co najmniej na dwie części spocznikiem.
Dzięki temu można wygodnie zmienić kierunek wchodzenia, co przekłada się również na walory estetyczne. Ten rodzaj schodów, tak samo jak w przypadku prostych, zaliczany jest do schodów wygodnych i bezpiecznych.